Traktör firması Şimşeker A.Ş. sahibi Mehmet Şimşeker, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Dersim Belediyesi’ne firmasının üretimi olan Mehmet Şimşeker-Destan markalı traktör hediye etti.

Ovacık’ta belediye başkanlığı döneminde tarım üreticilerini ortak yapılarda birleştiren kooperatif tarzı uygulamalarla dikkat çeken Fatih Mehmet Maçoğlu’na yeni başladığı Dersim Belediye Başkanlığı görevinde bir destek Traktör firması Şimşeker A.Ş. sahibi Mehmet Şimşeker'den geldi. "Fatih Mehmet Maçoğlu’nun tarımdaki başarılarını da Ovacık Belediyesi’nden bu yana takip ediyoruz" diyen Şimşeker yapılacak çalışmalara katkı olarak bir traktör hediye etti.

'MAÇOĞLU'NU ARADIM TARLADA ÇIKTI'

Maçoğlu ile tanışmasını anlatan Şimşeker, “Sayın Maçoğlu ile görüşmek için geçen yıl Ovacık Belediyesi’ni aradım. Maçoğlu ile görüşeceğimi söyledim. Ancak Maçoğlu’nun tarlada çalıştığını söylediler. Bunu duyunca çok etkilendim. Bir belediye başkanın halkı ile beraber kooperatifleşerek tarlada çalışması bir traktör üreticisi olarak beni çok etkiledi. Ovacık’taki görevi sırasında tanıştığım Sayın Maçoğlu’nun benzer projelerinin Tunceli için de olduğunu öğrendim. Tüm dünyada aynı zamanda kutlanan Dünya Çiftçiler Günü’nde Dersim Belediyesi’ne traktör hibe etmek istedik. Sağ olsun kendisi de kabul etti. Ülkemizin özellikle, tarım alanında hem üretime hem de kooperatifleşmeye çok ihtiyacı olduğu şu günlerde bizim de bu çorbada bir tuzumuzun olmasını istedik.“


Mehmet Şimşeker kendisinin Yozgatlı olduğunu ama ülkenin her bölgesinde yıllardır traktör satışı yaptıkları için Türkiye tarımı hakkında da yıllara dayanan bir bilgi birikimine sahip olduklarını söyledi.


'GERÇEKTEN HER ALANDA KULLANILABİLECEK VE İHTİYACIMIZ OLAN BİR ARAÇTI'


Traktörün teslim edildiği törende söz alan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da Şimşeker'e teşekkür etti ve şöyle konuştu:  Ovacık’ta belli tarımsal faaliyetlere dair aslında bir çok dostumuz bize destek verdi ama bu çok anlamlıydı. Çünkü Dünya Çittçiler Günü’nde Mehmet arkadaşımızın, hiç tanımadığımız bir arkadaşımızın, çıkıp sadece böyle bir üretimi, böyle bir çalışmayı yaptığımız için o vicdanıyla bizlerle dayanışma içinde bulunması çok önemliydi. Bir gün geldi şöyle bir önerisi oldu. ‘Ben size ürettiğim bir şeyi vermek istiyorum.’ Şimdi her alanda kullanılabilecek bir araç hediye etti bize. Gerçekten her alanda kullanılabilecek ve ihtiyacımız olan bir araçtı.”

Kaynak : Yozgatlı Şimşeker'den Tunceli Belediyesi'ne Traktör